czwartek, 25 kwietnia 2013

Pokój dla malucha

komoda i łóżeczko to dobry początek
via www.home-designing.com
Kiedy spodziewamy się maluszka, zastanawiamy się co będzie nam potrzebne w codziennej opiece nad nim. Maleństwo przez pierwsze trzy miesiące praktycznie tylko je i śpi. Więc na początek potrzebujemy łóżeczka oraz wygodnego miejsca do przewijania i pielęgnacji. Łóżeczko powinno mieć ruchomy stelaż pod materac, początkowo mocujemy go wysoko, aby wygodnie nam było wyjmować malucha. Potem, gdy zacznie się podnosić, będziemy musieli obniżyć materac, aby malec nie wypadł z łóżka. Co do szuflady pod łóżeczkiem,   sami musimy zdecydować, na pewno bez niej łatwiej utrzymać czystość w pokoju,  a na jej korzyść przemawia to, że zyskujemy dodatkowe miejsce na schowanie pościeli, kocyków, zabawek itp. a jest to ważne gdy mamy ograniczoną przestrzeń, jaką dysponujemy.
Drugim ważnym meblem jest komoda. Porządna, pakowna, która posłuży przez dłuższy czas jest najlepszym rozwiązaniem. Najlepsze są komody o wysokości około 80 centymetrów, możemy na nich położyć przewijak i mamy bardzo wygodne miejsce do pielęgnacji niemowlęcia. W szufladach możemy trzymać ubranka, pieluszki i wszystkie niezbędne akcesoria, które musimy mieć pod ręką.

niezwykle jasny pastelowy pokoik, równie dobrze sprawdziłyby się tu proste ale jasne mebelki
via www.home-designing.com


Kiedy mamy takie dwa podstawowe mebelki, jak łóżeczko i komody, reszta zależy wyłącznie od naszej fantazji. Oczywiście mając na uwadze przyszłe potrzeby, głównie dotyczące przechowywania ubrań, zabawek, książeczek, rowerków, domków dla lalek itp. Idealnie byłoby zestawić bieliźniarkę oraz regalik. Będzie to doskonałe miejsce na wspomniane rzeczy, i pozwoli zachować sporo przestrzeni w pokoiku.

bieliźniarka i regalik to doskonałe meble na zabawki i ubranka
via www.littlehouse.pl
Warto zwrócić uwagę przy wyborze mebli na ich wielkość, widoczne powyżej na zdjęciu mają 150cm wysokości. Doskonale sprawdzą się też, gdy nasze dziecko osiągnie wiek przedszkolny, łatwo będzie mu korzystać z takich mebli i dbać o porządek, szczególnie na półkach. I jeszcze jeden ważny mebel, szczególnie dla nas, rodziców. Wygodny fotel lub sofa. Wiele mam lubi karmić dziecko siedząc w wygodnym fotelu, poza tym musimy gdzieś usiąść podczas usypiania maleństwa czy zabawy z nim.
A jeśli chodzi o zabawę, to niezastąpiony okazuje się wielki, miękki puszysty dywan, na którym maluch spędzi wiele czasu, bawiąc się, raczkując i stawiając pierwsze kroki.

podstawowe mebelki i dużo przestrzeni do zabawy na podłodze
via alkemie.blogspot.com
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz